
Breda, 22 december 2025
Aan allen die het voormalige ‘Regiment Huzaren van Sytzama’ een warm hart toedragen.
Eind december 2025, weer een moment voor bezinning over wat we afgelopen jaar gedaan hebben en hoe dat verlopen is. Op basis daarvan kijken we vooruit met als doel er in 2026 weer voor u allen te zijn met saamhorigheid, kameraadschap en gezelligheid als speerpunten.
Ik begin met het belangrijkste evenement uit 2025. Op 18 juni werd, tijdens een geweldige ceremonie, de nieuwe standaard door Zijne Majesteit de Koning uitgereikt aan Commandant Regiment Princes Catharina Amalia. De aanwezigheid van de Princes van Oranje, naamgeefster van het nieuwe Regiment, was ook aanwezig, hetgeen door allen zeer gewaardeerd werd.
Helaas werden de Standaarden van Stamregimenten RHvS, RHPA en RHPvO tijdens deze ceremonie opgelegd. Voor ons feitelijk en formeel het einde van ons bestaan als Regiment.
Als Stichting RHvS gaan we door met er te zijn voor u, mensen met een hart voor wat ooit was en voor de eenheden die bij het Regiment hoorden. Afgelopen jaar groeide ons aantal ‘sympathisanten’ kort na de reünies van 11- en 43 Tankbataljon nog even. Toch mooi, zo lang na dat beide bataljons opgeheven zijn en dat stimuleert het bestuur om ervoor te blijven gaan. De reünies van 11 en 43 waren zeer succesvol. Bij deze dank ik beide reünie-commissies voor hun inzet. Voor ons is het altijd fijn als u deelneemt en tevreden afscheid neemt aan het eind van de dag.
De herdenking in Voorthuizen, samen met de gemeente Barneveld en de Koningin Wilhelminaschool, was indrukwekkend. Om praktische redenen gaan we de ceremonie verplaatsen van de ochtend naar de middag, maar voorts geen redenen tot heroverwegingen.
Ons Diner de Corps op 5 september mochten we houden op Landgoed de Zwaluwenberg. Een geweldige entourage, prima diner en goede sfeer bovenal, maar ook een kanttekening. Het lukt ons maar niet voldoende deelnemers te mobiliseren. Een punt van aandacht waar we ons in januari 2026 over gaan buigen.
Voor onze activiteiten in 2026 vraag ik u onze website en de e-mails van ons Regimentsaanspreekpunt (RA) in de gaten te houden. De volgende drie activiteiten kunt u al in de agenda zetten:
| – 9 januari | Reünie 11 Tankbataljon |
| – 12 mei | 85e Herdenking van de gesneuvelden van het 1e Regiment Huzaren in Voorthuize |
| – 3 oktober | Vriendendag MNC |
U ziet, we blijven kritisch op wat we doen en bezien altijd of er ruimte is voor verbetering, want:
‘DOOR HET JUISTE TE DOEN VREZEN WIJ NIEMAND’. Dat doen wij nog beter met uw steun.
In de vorm van uw mening en ideeën (stuur ze s.v.p. naar: ra@sytzama.nl ) maar ook uw financiële steun helpt ons bij hoe we er voor u willen zijn. Daarom vraag ik u ons te steunen met een vrijwillige bijdrage. Dat kan door te storten op rekeningnummer:
NL69 INGB 0002 9594 12, (BIC: INGBNL2A) t.n.v.
Stichting Regiment Huzaren van Sytzama.
Bij voorbaat dank, fijne feestdagen en hopelijk tot snel in 2026.
Ad Koppe
Luitenant-kolonel bd der Cavalerie
Voorzitter Stichting Regiment Huzaren van Sytzama
Uw bestuur

Ad Koppe
Voorzitter

Anouschka Schweinsberg
Secretaris

Hans van Haalen
Penningmeester

Martijn Bak
Logistiek

Wil Bouwmans
Aanspreekpunt / Administratie

Johan Gillis
Lid / ICT
